Vállalkozó Anyukák

Szemfényvesztők-e a szemléletfejlesztők?

 

avagy Magadon semmit ne változtass, csak a gondolkodásmódodon?! A sikeresség nem a személyiséged megváltoztatásán (azaz önmagad feladásán) múlik, sokkal inkább a szemléletmódod változtatásán.

 devenir-riche-la-façon-de-penser

Mindenkinek – kivétel nélkül – az a legfőbb vágya, hogy szeressék, szerethető legyen, ő is képes legyen szeretni. Ez a kiindulás. Ha ez megvan, akkor már többre is képesek vagyunk. Boldogságra. És mit hoz a boldogság? SIKERT!!!

Máshogy is megközelíthetjük. Akkor sikereses egy ember, ha egyensúlyban van életének minden területén. Egyensúly, boldogság, siker. Tehát aki kiegyensúlyozott, jobb döntéseket is tud hozni mindenféle helyzetben. Ilyenkor a tényekre alapozva hozza meg a döntését és nem érzelmi alapon dönt. Mondta valaki ezt nekünk gyerekkorunkban? Mondta valaki azt, hogy ez nem könnyű? Mondott bármikor bárki is bármit erről? Szerintem a többség erre nemleges választ adna.

Szerintem nem az sikeres, aki gazdag, milliomos netalántán milliárdos. Nem az a sikeres, aki híres, aki ismert. Nem az a sikeres, akinek hatalma van. Persze ezek létezhetnek együtt a sikerességgel, nincs kizárva. De nem ugyanaz. Mert, minden sikeres ember boldog, de nem minden sikeres embernek van hatalma, nem minden sikeres ember híres, ismert és nem minden sikeres ember gazdag. Fordítva is igaz lehet, nem minden gazdag ember sikeres, nem minden ismert ember sikeres és nem minden hatalommal bíró ember sikeres.

Számomra az az ember sikeres, aki boldog, kiegyensúlyozott. Ezzel sokan egyetértenek.

És a vállalkozó mikor sikeres? A vállalkozó akkor sikeres, ha boldog, azaz ha azt csinálja, amit szeret. De! megjegyzendő itt, hogy vállalkozóvá válni nem könnyű. Mi kell hozzá? Húúúúúúúúú, rengeteg sok minden és az, hogy az a rengeteg sok minden egyszerre legyen jelen. Kell hozzá egy „megfelelő alap” az emberi tulajdonságok tekintetében, anyagiak (megfelelő tőke) tekintetében. Kiemelendő a gondolkodásmód, szemlélet, hogyan vélekedünk a világról, önmagunkról, az emberekről, az életről stb. Milyen tulajdonságok fontosak szerintem?

  • optimizmus, pozitív gondolkodás
  • egészséges egoizmus
  • önbecsülés, önszeretet
  • alázat
  • hit (önmagunkba vetett hit)
  • kitartás
  • erő
  • elfogadás (siker, kudarc elfogadása)
  • rugalmasság

Mely tulajdonságokra nincs szükség, amelyek csak gátolnak minket?

  • kishitűség
  • bizalmatlanság
  • hitetlenség
  • pesszimizmus (úgysem fog sikerülni)
  • „szűk” komfortzóna
  • gyávaság

Az a baj, hogy tulajdonságaink nagy részét kaptuk, ajándékba. Mindenki mást és mást. És a mi dolgunk, felelősségünk eldönteni azt, hogy mihez kezdünk velük. Na, ez egy másik dolog – az anyaságon kívül – amit nemigen tanítottak nekünk (tisztelet a szerencsés kivételeknek!). Szóval fel van adva mindenkinek a lecke. Állítólag – azt mondják -, hogy nem kell elkeseredni, mert mindenen lehet változtatni, mindent meg lehet tanulni. Igen, de nem adják ingyen és nem fogja más megtenni helyettünk. Ez benne a „csavar”! Mindent meg tudunk tanulni, de kitartás kell hozzá, anélkül nem megy!

Születésedkor kaptál egy csomagot, életed során érhettek traumák, tragédiák (ami gyerekkorodban ért, szerintem sokkal fontosabb etekintetben, mint mondjuk, ami felnőttként ér), melyek vagy megerősítettek, vagy ledöntöttek. Felnőtt fejjel (ki előbb, ki utóbb, ki csak a halálos ágyán) rájön arra, hogy ez így nem jó, változtatni kellene. De hogyan? A XXI. században ez talán könnyebben lehetséges, mint eddig valaha is. Rengetegféle segítséget lehet kérni. Külön iparág szakosodott már erre. Persze vannak köztük „bóvlik”, vannak köztük értékesek is. Másik feladat (ha nem lenne elég, hogy ismerjük meg önmagunkat), hogy találjuk ki melyik a jó és melyik a jók közül a megfelelő nekem.

think

Nem szeretnék vállalkozni arra, hogy mindet összeszedjem és megosszam Veletek. Csak néhány nevet említek meg. És nem is szeretnék arra vállalkozni, hogy rangsoroljak. Ez a lista korántsem teljes!

  • Braskó Csaba, akinek gyermekkori emlékei nem hagyták nyugodni és élete feladatának tekinti, hogy másokon is segítsen. Ahogy ő írja: számára elfogadhatatlan, hogy az emberek ne azt az életet éljék, amit megérdemelnek.
  • Pongor-Juhász Attila, Ő itthon talán a legismertebb a vállalkozók körében. Főként a kis- és középvállalkozások fejlődésében segít. Kiadója honlapján rengeteg könyvből választhatsz.
  • Szabó Péter, sikeroktató. Mottója: “Ne attól félj, hogy az életed véget ér, hanem attól, hogy sosem fog elkezdődni!” Meggyőződése, hogy minden ember akkor kezdi el igazán élvezni az életet, ha megtalálja a személyes küldetését.

 

Ők abban segíthetnek, hogy megtanulj másként gondolkodni, másképp gondolni a világra. A gondolkodásmódod átformálásában nyújthatnak segítséget, nem pedig a személyiséged megváltoztatásában. A kettő között óriási különbség van! Ne akarj más lenni, ne akarj másnak megfelelni, legyél az, akinek Isten teremtett, de a Te felelősséged, a Te feladatod az életben, hogy elérd azt, amit el kell érned. Ahogy én értelmeztem, ők azt vallják, mindenki más és más, mindenki értékes ember, de mindenkinek a saját feladata, hogy rájöjjön az értékeire, azokat ki tudja használni, ismerje meg önmagát és elfogadva önmagát tudjon jó döntéseket hozni az életében, melyek által sikeres ember lehet.

Sokban hasonlítanak egymásra, mégis sokban különböznek egymástól. Érdemes tőlük és másoktól is olvasni, böngészni a neten. Mindenki találja meg a számára megfelelő embert, akitől tud tanulni, aki által tud fejlődni.

 

A végén még egy generációkról szóló videóra hívnám fel a figyelmeteket, melyben Steigervald Krisztián beszél az érzelmi marketingről.

 

Szóval, hogy a fenti kérdésre választ adjak, szerintem nincs szó szemfényvesztésről…..

 

Kapcsolódó bejegyzéseim:

15 pontban a sikeres emberekről 

7 idézet a hitről

7 idézet a pozitív gondolkodásról

7 idézet az útkereséshez

Címkék:

Kommentek

Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!