Vállalkozó Anyukák

Őszentsége a Dalai Láma gondolatai az élet céljáról

  Kétség kívül a legbölcsebb tanácsokat Ő tudja adni. Mikor olvasom gondolatait, persze azonnal rábólintok, hogy igen milyen igaza van. Aztán belegondolok én ezt hogyan tudnám megvalósítani. Ilyenkor döbbennek rá, hogy ami elméletben szép és jó, az a gyakorlatban a legnehezebb. Nyilván nem lehetetlen, csak nehéz és az ego feladásával jár (többek között).    … Tovább »

Szakképzési hozzájárulás kedvezmények

  Szakképzési hozzájárulásra (szakho) a társasági adó alanyai, az alkalmazottat foglalkoztató egyéni vállalkozó kötelezett. Fontos, hogy az egyéni vállalkozót saját maga tekintetében nem terheli szakho fizetési kötelezettség (pl. a szocho-val ellentétben). Az evás egyéni vállalkozó az Eva trv-ben meghatározott módon tesz eleget a szakhoval kapcsolatos adókötelezettségének. A KIVA, KATA, ill. átalányadózást választók mentesülnek a szakho… Tovább »

Szocho kedvezmények

A szociális hozzájárulási adókedvezmények az alábbi hátrányos helyzetben (mármint munkaerő-piaci szempontból hátrányos) lévők munkavállalását hivatottak elősegíteni: fiatalok kisgyermekesek alacsony iskolai végzettségűek idősek Mit takar a kedvezmény a szocho tekintetében? A 27%-os szocho és némely esetben a 1,5%-os szakho (szakképzési hozzájárulás) összege csökkenthető. Mind a szocho, mind a szakho munkáltató által fizetendő. Természetesen egy személyre vonatkozóan… Tovább »

A szociális hozzájárulási adóról (szocho)

  2012. óta van jelen az életünkben. A foglalkoztatók által fizetendő 27%-os társadalombiztosítási járulék helyébe lépett, azzal a lényeges különbséggel, hogy a szocho adóként funkcionál, ahogy ezt már leírtam egy korábbi bejegyzésemben is. Ennek pedig azért van jelentősége, és azért fontos tisztázni, mert önmagában a szocho megfizetése senkit semmilyen társadalombiztosítási ellátásra, támogatás igénybevételére nem jogosít…. Tovább »

Jogorvoslatok …

  … a közigazgatási hatósági eljárásban     Alaptörvényünk rendelkezik arról, hogy „mindenkinek joga van ahhoz, hogy jogorvoslattal éljen az olyan bírósági, hatósági és más közigazgatási döntés ellen, amely a jogát vagy jogos érdekét sérti.” Sokszor nem is tudjuk, mit tehetünk, ha a T. Hatóságtól (bármelyiktől) döntést (határozatot vagy végzést) kapunk. Itt az elején már… Tovább »

Ki mit választhat?

  Az alábbi kis táblázat összefoglalja ki melyik adózási formát választhatja. A táblázat csak az egyéni vállalkozót (EV), egyéni céget (EC), betéti társaságot (Bt.), közkereseti társaságot (Kkt.), korlátolt felelősségű társaságot (Kft.) és a zártkörűen működő részvénytársaságot (Rt.) tartalmazza.     Megj: Magánszemély taggal rendelkező Bt. vagy Kkt. választhatja csak a KATA-t.   Ezen információkat a bejegyzés megjelenésének… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!