Vállalkozó Anyukák

EKHO változás 2015.

  Ez egy nagyon rövid bejegyzés lesz, hiszen nagy változás nem történt az EKHO tekintetében. Jelentős változás a bevételi értékhatárban történt csak. Amennyiben valaki jogosult az Ekhora, akkor azt nem 25 milliós, hanem akár 60 milliós bevételig alkalmazhatja. Nyugdíjasok esetében 60 millió Ft lett a felső értékhatár. Nem változott viszont az az előírás, miszerint a… Tovább »

Példa (jövedelemadózás)

Egy példán keresztül szeretném szemléltetni a különbségeket néhány adózási forma tekintetében. Igyekszem majd több példát is hozni, mert szerintem úgy jobban értelmezhető, átlátható egy-egy adott téma, jobban láthatók az esetleges összefüggések, előnyök, hátrányok.   Újságíró Emma egy havilaptól szeptemberben kapott egy felkérést cikkírásra. Megállapodásuk alapján bruttó 115.000 Ft illeti meg. Költséget nem kíván elszámolni, így… Tovább »

Összefoglaló – EKHO

  Ekho alap: magánszemély bevétele Jogosultsági értékhatár: 25 millió Ft/adóév Ekho mértéke: 15% (mszemély), 11,1% (nyugdíjas msz), 20% (kifizető) Bevallás: – kifizető nyilatkozat alapján: havonta, tárgyhót követő hó 12-ig – magánszemély (ha átvállalta): évente a SZJA bevallásban Megfizetés: – kifizető nyilatkozat alapján: havonta, tárgyhót követő hó 12-ig – magánszemély (ha átvállalta): negyedévente, negyedévet követő hó… Tovább »

EKHO, azaz egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás (2. rész)

  Ekho alapja, mértéke és megállapítása (4.§) Az ekho alapja a magánszemély bevétele (3.§ (2) alapján), csökkentve az áfa-val (amennyiben a magánszemély áfa fizetésére kötelezett). A magánszemély az ekhoalap összegéből 15% ekhot fizet, ha nyugdíjas, akkor 11,1%-ot. A kifizető az ekhoalap után 20%-ot. A kifizető a magánszemélyt terhelő ekho-t levonással állapítja meg, abban az esetben… Tovább »

EKHO, azaz egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás (1. rész)

  Számomra sokáig egy nagy kérdőjel volt az ekho, biztos sokan voltak/vannak vele így. Az alábbi összefoglalómmal remélem, sokak számára segítséggel tudok lenni. Röviden: Az ekhot csak magánszemélyek választhatják, munkaviszony, megbízási, vállalkozási jogviszony esetén. Vállalkozó Anyukaként úgy gondolom a megbízási, ill. vállalkozási szerződés jöhet szóba. (Mindkét jogviszonyra a Polgári Törvénykönyv szabályai alkalmazandók, míg munkaviszony esetében… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!